Lovosice se stále drží na čele tabulky

Lovosice se stále drží na čele tabulky Patrik Pátek

Triglav pojišťovna extraliga - 7. kolo

Lovosice – Zubří 36:31 (19:11)

Lovosice jedou! Jediná porážka po sedmi odehraných extraligových kolech, to je skvělá bilance. A Lovosice se tak drží na čele tabulky. To šesté vítězství přidali Severočeši na své konto v sobotu večer, kdy o pět branek porazili Zubří. Už v prvním poločase Lovosičtí rozhodli o svém vítězství. Ve 14. minutě to bylo 8:5, ve 22. minutě 13:8 a na konci poločasu 19:11. Dobře pálili hlavně Motl s Jonášem a odpovídat zvládal více méně jen Trifunovič se Šlachtou. Na začátku druhého poločasu se hra vyrovnala, Zubřani dokázali pravidelně úspěšně reagovat na trefy domácích a ve 44. minutě dokonce korigovali na 20:24. Závěr zápasu si ale Lovosice pohlídaly. Domácí zvedli náskok opět na osm gólů (35:27) a Valaši ještě zkoušeli zabojovat, dosáhli už ale jen kosmetické úpravy skóre na konečných 36:31.

• Nejslepší střelci domácích: Motl 7/4, Jonáš 7, Hes 7
  • Nejlepší střelci hostů: Trifunovič 7, Horut 5, Bechný 4/7
  • Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3
  • Vyloučení: 7 – 4
  • Červená karta: ČK Krahulík
  • Rozhodčí: Macho, Hájek