Neděle, 20 Říjen 2013 20:55

Karviná blíž vedoucí trojici extraligové tabulky

Triglav pojišťovna extraliga - 8. kolo

Karviná – Zlín 25:23 (11:12)

V prvním poločase byl tím lepším celkem na hřišti tým Zlína, který si od 11. minuty udržoval náskok před domácím Baníkem. Ve 25. minutě vedli hosté nad Karvinou dokonce čtyřbrankovým rozdílem především díky přesně mířícímu Plškovi (8:12). Těsně před přestávkou si ale vybrali slabou chvilku a Karviná se dotáhla na rozdíl gólu (11:12). Ve druhém poločase se pak oba celky prostřídaly ve vedení (16:14, 17:18, 21:19), bylo to jako na horské dráze a utkání směřovalo do vypjatého a dramatického závěru. V něm nakonec udolali domácí házenkáři Zlín o dvě branky, když ještě v 58. minutě to bylo 23:23. Poslední dvě trefy ale patřily Chudobovi s Paululíkem, kteří pojistili Karviné dva body přibližující jejich tým vedoucí trojici extraligové tabulky.4

• Nejslepší střelci domácích: Chudba 6, Mlotek 6, Sliwka 5
  • Nejlepší střelci hostů: Plšek 5, Kočí 4, Aspridis 4, Poloz 4
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/0
  • Vyloučení: 4 - 8
  • Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák