Neděle, 10 Listopad 2013 18:01

Lovosice potvrdily pozici lídra soutěže

Triglav pojišťovna extraliga - 10. kolo

Karviná – Lovosice 22:27 (10:11)

Lovosice v pozici aktuálního lídra extraligové tabulky zavítaly na palubovku házenkářů karvinského Baníku, který se před nedělním střetnutím nacházel v tabulce o šest příček níž. Přesto to byla z obou soupeřů právě Karviná, kdo do utkání vykročil výrazně lépe. Za první čtrnáct minut hry dovolila Karviná Lovosicím jen jedinou trefu, když dobře chytal Schams. Ovšem ani Baník nebyl při svých střeleckých pokusech stoprocentní. Se vstupem do druhé čtvrtiny utkání se házenkáři Lovosic konečně dostali do hry, několika zákroky je podržel Adamík a ve 24. minutě bylo vyrovnáno na 8:8, když za deset minut hry povolili Severočeši Karviné jen jedinou trefu. I tak ale bylo o přestávce skóre nakloněné jen o jediný gól na stranu Lovosic. Ovšem ve druhém poločase házenkáři hostujícího celku rychle navyšovali svůj náskok, ve 45. minutě to bylo už 14:20. Karviná i zásluhou několika nepřesností a dobře chytajícího Adamíka nakonec podlehla Lovosicím o pět branek, i když těsně před koncem ještě Chudoba dokázal korigovat na 22:25. Při závěrečném hvizdu se ale skóre zastavilo na stavu 22:27 a Lovci tak upevnili svou pozici na špičce tabulky.

• Nejslepší střelci domácích: Vančo 7/1, Sliwka 4, Chudoba 3
  • Nejlepší střelci hostů: Jonáš 9, Landa 4, Sýkora 4/2
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
  • Vyloučení: 2 - 6
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný