Neděle, 10 Listopad 2013 18:09

Zcela suverénně Plzeň zvítězila

Triglav pojišťovna extraliga - 10. kolo

Frýdek-Místek – Plzeň 16:27 (7:15)

Před nedělním utkáním měla Plzeň na Frýdek-Místek náskok jen tři body, se soupeřem z opačného konce republiky si ale poradila poměrně jednoznačně. Skóre zápasu otevřeli Tonar s Milanem Škvařilem, další ze Škvařilů – Jakub se pak spolu s Vinkelhöferem spolupodílel na dalším navyšování náskoku. Po patnácti minutách hry vedla Plzeň ve Frýdku o šest gólů (4:10). Do přestávky ještě Západočeši náskok navýšili a o přestávce Frýdek ztrácel na soupeře osm gólů. Ani ve druhém poločase se domácím nevedlo lépe. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu prohrávali vysoko o jedenáct tref. Tonar, Šindelář a oba Škvařilové – to byla palebná síla, na kterou nenašli domácí tažení Kichnerem s Dybou recept. Ztrátu nezkorigovali na víc, než devět branek, naopak Plzeň se několikrát dokázala utrhnout i na dvanáctibrankovou vzdálenost. Zcela suverénně si tak házenkáři ze západu Čech uhlídali vysoké vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Kichner 6/1, Dyba 5
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil M. 4, Škvařil J. 4, Vinkelhöfer 4/1
  • Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/1
  • Vyloučení: 5 - 3
  • Rozhodčí: Bečička, Horák