Neděle, 17 Listopad 2013 05:52

Prohra s Karvinou na domácí palubovce

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo

Hranice – Karviná 27:31 (13:16)

První vítězství na palubovce soupeře vybojovali házenkáři Karviné. V Hranicích se ujali sice vedení až ve 24. minutě, potom se ho ale už nepustili. Soupeře nechali pouze jedinkrát vyrovnat (12:12 ve 26. minutě), jinak si stále udržovali alespoň dvoubrankový náskok. Nejvýrazněji se na tom podílel výborně zasahující Schams. Karvinští našli recept jak eliminovat střelecký potenciál Tůmy. Toho se sice snažili zastoupit Rachač se Šírou a Zemánkem, ovšem na karvinské střelce to nestačilo. Hostující tým vedl nad Hranicemi i pětibrankovým rozdílem ve druhém poločase (22:27), ovšem poslední minuty přece jen přinesly drama. Hranice totiž dokázaly korigovat na rozdíl dvou gólů na začátku poslední minuty zápasu. O bod se ale karvinští kanonýři nehodlali nechat připravit a Sliwka s Vančem zpečetili první karvinské vítězství na palubovce soupeře dvěma trefami, čímž uzavřeli výsledek za stavu 31:27 pro Karvinou.

• Nejlepší střelci Hranic: Rachač 10, Šíra 6, Zemánek 5
  • Nejlepší střelci Hranic: Mlotek 7, Vančo 6, Sliwka 5
  • Sedmimetrové hody při hře: 1/1 – 0/0
  • Vyloučení: 1 – 1