Foto ze hry Foto ze hry TJ Cement hranice

Tipgames Extraliga – 3. kolo

Jičín - Kopřivnice 40:28 (18:10)

TVCOM logo-th

V dalším extraligovém utkání přivítali házenkáři jičínského Ronalu na domácí palubovce dosud neporažený celek KH Kopřivnice.

Hosté drželi v Jičíně naději na vyrovnaný zápas třináct minut, kdy byl stav 7:5. Čtyřgólová šňůra přinesla na ruce jičínských hráčů potřebný klid, z kterého pramenilo také poločasové vedení 18:10.

Po změně stran pokračovali domácí v nastoleném tempu s zvýšili své vedení až na 21:10. Zásluhu na tom měli především výtečně střelecky disponovaní T. Babák a Kraus. Ve druhé desetiminutovce druhého dějství si ale házenkáři Jičína cestu za pohodovým vítězstvím značně zkomplikovali. Kopřivničtí ani za nepříznivého stavu nepřestali bojovat a až nečekaně rychle se domácím přiblížili, v 15. minutě byl stav pouze 26:22.

Závěrečná pasáž na branky bohatého duelu se ale odehrála v režii jičínského celku. Domácí se postupně přibližovali hranici čtyřiceti vstřelených branek, kterou v poslední minutě dorovnal A. Babák a stanovil na konečných 40:28.

• Nejslepší střelci domácích: T.Babák 11/3, Kraus 9, A. Babák 4
  • Nejlepší střelci hostů: Hanzelka 6, Střelec 4, Rachač 4, Stanislav 4, Frančík 4
  • Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2
  • Vyloučení: 1 - 3
  • Rozhodčí: Frieser, Frieser