Zubřané na body nedosáhli

Ilustrační foto Ilustrační foto MF

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo

Zubří – Jičín 22:24 (9:13)

Hosté od lesa Řáholce se v Zubří ujali vedení hned v úvodních minutách (3:5). Valaši sice ještě v 18. minutě dokázali vyrovnat na 8:8, Jičínští si ale rychle vzali vedení zpět a už se ho až do konce zápasu nepustili. Domácí dobře bránili, ale rozdíl mezi družstvy byl hlavně ve střelbě spojek. Vocásek sypal do branky Zubří stráženou brankářem Janků střelu za střelou. Z dálky i z podstřelu. Zubřané se snažili kombinovat, často ale neúspěšně. Nedařilo se jim využívat jejich silnou zbraň – úspěšnou obranu a rychlý útok. Ve 40. minutě ztrácelo Zubří na soupeře pět branek (13:18), Valaši se ale dokázali zvednout a přiblížili se Jičínu na rozdíl jediné trefy (17:18). Hosté pak zase odskočili a dařilo se jim udržovat alespoň dvoubrankový odstup. Vítězství hostujících házenkářů nakonec zpečetil Vocásek. Minutu před koncem to bylo 20:24, a byť se Doudovi s Mičkalem ještě podařila kosmetická úprava skóre, před domácím publikem dnes Zubřané na body nedosáhli.

• Nejslepší střelci domácích: Mičkal 5/1, Zahradníček 4, Bechný 3/2
  • Nejlepší střelci hostů: Vocásek 10/1, Lepieš 4, Krahulec 3
  • Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/4
  • Vyloučení: 5 - 5
  • Červená karta: přímá ČK Bechný
  • Rozhodčí: Frieser L., Frieser B