Neděle, 17 Listopad 2013 11:59

Královopolští Plzní poraženi vysoko 18:30

I přes snahu brněnských obránců procházeli plzeňští střelci na brankoviště až příliš často. I přes snahu brněnských obránců procházeli plzeňští střelci na brankoviště až příliš často. Foto Hynek Sladký

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo

Plzeň – Brno 30:18 (15:10)

Brno dokáže suverénně získávat body v soubojích s celky z dolní poloviny tabulky, proti špičce, mezi kterou se snaží zařadit, má ale ještě co dohánět. Alespoň mu to poměrně jasně naznačili házenkáři Plzně, kteří vyprovodili házenkáře Králova Pole z palubovky s dvanáctibrankovou náloží. Domácí hned od začátku soupeře trápili agresivní a důraznou obranou, Hantákovi se často stavěl do cesty Vinkelhöfer a palebnou sílu Západočechů zajišťovali bratři Škvařilové. Vyrovnané skóre se tak ukazovalo jen v prvních patnácti minutách zápasu, do kabin si už domácí nesli výrazný pětibrankový náskok. Ve druhém poločase pak Plzeň povolila Brňanům jen osm branek, zatímco do jejich sítě dostali domácí kanonýři patnáct střel rovnoměrně rozložených v celém čase druhé třicetiminutovky. Šindelář, Petrovský a Linhart posílili střeleckou sílu svého celku, a i když se snažili odpovídat Dostalík s Hubáčkem, odjížděli Královopolští z Plzně poraženi vysoko 18:30!

• Nejslepší střelci domácích: Škvařil M. 6/2, Vinkelhöfer 4, Linhart 4, Petrovský L. 4, Šindelář 4
  • Nejlepší střelci hostů: Dostalík 4, Zima 3, Hejčman 3/3, Pernička 3, Hubáček 3
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3
  • Vyloučení: 5 – 3
  • Rozhodčí: Pavlát, Točík