Sobota, 23 Listopad 2013 13:53

Dva body pro vedoucí Lovosice

Lovosičtí házenkáři si na konci vítězného utkání užili klubovou hymnu i ovace publika. Lovosičtí házenkáři si na konci vítězného utkání užili klubovou hymnu i ovace publika. Foto Patrik Pátek

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Lovosice – Brno 21:16 (11:5)

Na domácí palubovce ještě Lovosice nepoznaly chuť porážky a jejich tvrz zůstala nedobytá i po nájezdu házenkářů z Brna. Celé utkání bylo přehlídkou schopnosti brankářů obou celků. Adamík s Bavlnkou se předháněli v úspěšnosti zákroků. Úspěšnější ale byl brankář Lovosic a jejich obrana, kteří propustili do sítě Lovců v prvním poločase jenom pět brněnských tref, z nichž dvě měl na svědomí Dostalík. Za domácí v prvním poločase skórovali především Sýkora, Klimt a Hes. Ve druhém poločase pokračoval v nastaveném střeleckém tempu Landa. Přesvědčivý náskok z první půle ve druhém poločase mezi 42. a 47. minutou Severočeši navýšili na osm gólů (19:11). V posledních sedmi minutách zápasu už sice Lovosičtí neskórovali, jejich náskok byl ale dostatečný, a tak odolal i snaživému finiši Brna (21:13, 21:16). Dobře fungující obrany jištěné vzadu výbornými výkony obou brankářů rezultovaly v brankově poměrně chudý výsledek 21:16, který ovšem i tak znamenal přesvědčivé dva body pro tabulku vedoucí Lovosice.