Sobota, 23 Listopad 2013 14:00

Jičín si pojišťuje třetí příčku

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Kopřivnice – Jičín 16:22 (10:16)

K velmi podobnému výsledku jako v Lovosicích se dopracovali i házenkáři Kopřivnice a Jičína v jejich sobotním souboji. Tentokrát ale vítězství slavil hostující celek. Vedení se ujali Jičínští hned v první čtvrtině zápasu (4:7), o poločase už mělo šestibrankové rozměry. Střelecky při chuti byl hlavně Krahulec s Králem. Druhý poločas byl na branky mnohem chudší a absolutně vyrovnaný. Oba celky si vzájemně dovolily shodně šest branek, a tak bylo o vítězi rozhodnuto v prvním poločase, kdy se snažili s jičínskými kanonýry držet krok Mičola s Hojníkem. Přes vyrovnanou druhou třicetiminutovku bylo vítězství Jičína díky výkonu v úvodních minutách přesvědčivé a Jičín si tak pojišťuje třetí příčku.

• Nejslepší střelci domácích: Mičola 3/1, Hojník 3, Meca 2, Gřes Jan 2, Petřík 2, Bajgar 2
  • Nejlepší střelci hostů: Krahulec 7/1, Král 5/1, Vocásek 3
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2
  • Vyloučení: 4 - 5
  • Rozhodčí: Králíček, Letev