Sobota, 23 Listopad 2013 14:06

Motlík ustrážil Talentu plný bodový zisk

Šindelář se proti Zlínu trefil čtyřikrát a s Milanem Škvařilem dotáhli střelecky Plzeň k vítězství. Šindelář se proti Zlínu trefil čtyřikrát a s Milanem Škvařilem dotáhli střelecky Plzeň k vítězství. Foto Hynek Sladký

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Plzeň – Zlín 20:17 (8:7)

Netradičně ve sportovní hale v Chebu přivítali házenkáři Plzně tým Zlína. První poločas byl přehlídkou nervozity a řady chyb, domácím se nedařilo přesně zakončovat a řadu střeleckých pokusů, které letěly na zlínskou branku, likvidoval Luňák. Úspěšný byl ale i zkušený brankář Motlík v brance plzeňského Talentu, který zároveň hlasitě dirigoval své spoluhráče. Do kabiny si po nevydařené první půli nesli Západočeši jen minimální jednobrankový náskok a odpoutat se od soupeře se jim dlouho nedařilo ani ve druhém poločase, do vedení se dokonce probojoval i Zlín (14:15). Až tři minuty před koncem se podařilo domácím vybudovat dvoubrankový náskok, třetí přidal Tonar a byť ještě trenér Titkov požádal o oddechový čas, na bod už Zlín ale nedosáhl, Motlík ustrážil Talentu plný bodový zisk.

• Nejslepší střelci domácích: Škvařil M. 5, Šindelář 4, Linhart 3
  • Nejlepší střelci hostů: Kafka 4, Zbránek 3/1, Plšek 3
  • Sedmimetrové hody: 4/1 – 6/2
  • Vyloučení: 5 – 3
  • Červená karta: ČK Kočí, přímá ČK Zbránek
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych