Dukla bez Poláška vyhrála

Ilustrační foto Ilustrační foto

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Zubří – Dukla 23:29 (16:13)

Dukla bez Poláška, Zubří už s Orságem nastupovaly do nedělního televizního utkání. Skóre otevřel dvěma trefami ze sedmičky Bechný a i Dukla svůj střelecký zápis načala zásahem ze sedmimetrového hodu. Zubří se na začátku ujalo vedení 4:2, rychle o něj ale přišlo a toto přelévání náskoku ze strany na stranu napovědělo vývoj celého zápasu. Mezi Zuberskými přesně mířil křídelník Zahradníček, o další vyrovnání se postaral Šlachta v přesilovce (6:6). Když šlo v 15. minutě Zubří znovu do vedení 8:7, po vyloučení Šlachty dostala Dukla v přesilovce šanci znovu skóre otočit, což i využila (8:9). Zubří bylo ale dobře motivováno a vedení dokázalo znovu překlopit na svou stranu. Bylo to jako na houpačce, oba celky se střídaly ve vedení. Od 19. minuty ale Dukla dlouhých deset minut neskórovala. Za stavu 14:10 dotlačili Valaši Duklu k nutnosti vzít si oddechový čas a do šaten si i tak domácí nesli tříbrankový náskok. Druhý poločas se jim ale nevydařil. Zubřané skórovali za celou druhou třicetiminutovku jen sedmkrát, vyrovnaný stav byl naposledy ve 46. minutě (21:21). Dukla začala proti Zubří používat jeho vlastní zbraň – úspěšnou střelbu z křídel a v poslední čtvrtině zápasu dovolila domácím skórovat jen dvakrát! Po vydařeném prvním poločase tak Zubří před domácím publikem podlehlo Dukle v tradičně vypjatém a na Valašsku vždy napjatě očekávaném zápase 23:29..