Středa, 28 Září 2011 13:39

Úžasné drama se špatným koncem pro Litovel

Český pohár Český pohár Autor fotografií: Pavel Štěpánek

Český pohár

Tatran Litovel – Cement Hranice 37:39 (13:15, 29:29, 33:33, 35:35, na sedmičky 2:4)

Úžasné drama, i když se špatným koncem pro domácí házenkáře, bylo k vidění v Litovli. Domácí prvoligový celek dotáhl souboj třetího kola Českého poháru s extraligovými Hranicemi až k rozstřelu ze sedmiček, v němž ale nakonec favoritovi podlehl.

V první desetiminutovce druhé půle zase na tříbrankový odstup odskočily Hranice a vypadalo to, že už budou zápas kontrolovat a dojdou si pro postup. Domácí se ale zvedli. S ubývajícím časem začali dotahovat a nakonec 10 vteřin před koncem zásluhou po celý zápas excelentně střílejícího Schmalze vyrovnali na 29:29.

Dramatický duel tedy pokračoval a neskončil ani po prvním prodloužení na dvakrát pět minut. Na jejím konci byli pro změnu patnáct sekund od postupu Litovelští. Zkušený Galus však ze sedmičky znovu vyrovnal, tentokrát už na 33:33.

Po dvou gólech přidala obě mužstva i v dalších deseti minutách. Tam domácí Litovel znovu propásla několik příležitostí k dvougólovému trháku, který by už byl asi rozhodující. Jenže nestalo se a tak se šlo do sedmiček. V nich nakonec byli úspěšnější Hranice.