Neděle, 24 Listopad 2013 19:07

Přerov poslal na dno tabulky Kopřivnici

Triglav pojišťovna extraliga - 12. kolo

Přerov – Karviná 33:28 (18:15)

Dlouhou sérii proher ukončil vítězstvím nad Karvinou tým Přerova. Už minulý týden sahali Hanáci po bodech, tentokrát si je utéci nenechali. Do zápasu sice vstoupili lépe házenkáři Karviné, kteří po deseti minutách hry vedli 5:2, domácí ale zabrali a ve 12. minutě Valášek dvěma trefami vyrovnal na 7:7. Do vedení se domácí dostali po Frančíkově trháku o pět minut později, odskočit soupeři ale dlouho nedokázali, až v posledních dvou minutách poločasu Frančík s Hastíkem vypracovali Přerovu tříbrankový náskok. Ten v úvodu druhé půle Přerovští navyšovali (24:18) a Karviné se nedařilo šestibrankové manko zkorigovat. Domácí si dokráčeli k suverénnímu bodovému zisku a na dno tabulky poslali Kopřivnici.

• Nejslepší střelci domácích: Frančík 10/3, Hastík 6, Hradil 6
  • Nejlepší střelci hostů: Vančo 7/4, Sliwka 6, Vučkovič 5
  • Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4
  • Vyloučení: 5 - 6
  • Rozhodčí: Bečička, Horák