Plzeň dostála papírovým předpokladům

Milan Škvařil se trefil čtyřikrát. Milan Škvařil se trefil čtyřikrát. Foto Hynek Sladký

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Plzeň – Kopřivnice 36:25 (16:10)

Plzeň dokázala dostát papírovým předpokladům, které ji před utkáním s Kopřivnicí pasovaly do role jasného favorita. V 10. minutě vedla 4:2, ve 24. minutě 12:8 a o přestávce to bylo o šest (16:10). Opravdové brankové hody ale přišly po přestávce, kdy to už po šesti minutách hry bylo už o deset branek a tento odstup si Západočeši udržovali. Prosadit se dokázala prakticky celá soupiska domácích, zatímco na druhé straně jim dvanácti zásahy odpovídal Mičola. Ovšem ani při tomto střeleckém potenciálu se jemu a jeho spoluhráčům nedařilo manko snižovat. Jedenáctibrankovou ztrátu nezkorigovali víc než na devět branek rozdílu. Plzeň dovedla utkání k přesvědčivému vítězství, kterým si upevnila druhou příčku tabulky.

• Nejslepší střelci domácích: Linhart 6, Tonar 5/2, Škvařil M. 4/1, Blecha 4
  • Nejlepší střelci hostů: Mičola 12/5, Hanus 5, Bajgar 4
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4
  • Vyloučení: 4 – 3
  • Rozhodčí: Brůna, Halada