Sobota, 30 Listopad 2013 19:25

Lovosice dokázaly uhájit domácí hřiště

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Lovosice – Zlín 24:21 (14:8)

I Lovosice dokázaly uhájit domácí hřiště jako favorit v utkání s extraligovým nováčkem. V posledních minutách mu ale dovolili korekci, která znamenala výsledek, který by naznačoval mnohem vyrovnanější průběh zápasu. Ten ale osmistovka (!) diváků v hale Chemik rozhodně neviděla. Naopak domácí od prvních minut kráčeli k přesvědčivému vítězství. Hosté se poprvé a naposledy dostali do vedení v čtvrté minutě za stavu 1:2, potom Sýkora s Hesem překlopili vedení na stranu domácích, v 15. minutě to bylo 7:3, ve 23. minutě 10:5. Skóroval vedle výše jmenovaných především Jonáš, nejlepší střelec zápasu. I jeho zásluhou vedli Lovci o poločase 14:8. Ve druhém poločase ale jejich tlak polevil a Zlín vycítil šanci. Ve 43. minutě (za třináct minut druhé půle dali domácí jen dvě branky) korigovali na 16:13 a tříbrankový rozdíl drželi dlouho (v 51. minutě 20:17). Pak domácí znovu odskočili, ovšem tři minuty před koncem se Zlín přiblížil opravdu nebezpečně na rozdíl dvou tref a už už se sápal po senzačním bodu. Ovšem zkušení domácí házenkáři (jmenovitě především Jonáš) porážku od Zlína na vlastním hřišti nepřipustili. Pohlídali si tříbrankové vítězství a podobně jako Plzeň i oni tak upevnili své tabulkové postavení.

• Nejslepší střelci domácích: Jonáš 9/2, Hes 4, Sýkora 3/1, Klimt 3/1
  • Nejlepší střelci hostů: Poloz 4, Pernica 4, Šáš 3, Plšek 3
  • Sedmimetrové hody: 6/5 – 0/0
  • Vyloučení: 5 – 8
  • Rozhodčí: Kosa, Švidernoch