Sobota, 30 Listopad 2013 19:31

Na Dukle se letos příliš často nevyhrává

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Dukla – Jičín 29:23 (15:11)

Na Dukle se letos opravdu příliš často nevyhrává a bez bodů odtud nakonec odjel i Jičín. Bez důležitých bodů. Průběžné třetí místo před Duklou uhájili hráče Jičína jen díky lepšímu skóre. Utkání mezi pražskou Duklou a Jičínem slibovalo drama. To se ale konalo jen v prvních patnácti minutách. Pak Dukla začala navyšovat své vedení (12:9, 15:10) a do kabin si už nesla čtyřbrankový náskok. Ten ještě dokázali zkorigovat Jičínští ve 43. minutě na 18:15. O svém vítězství ale rozhodli Pražané mezi 43. a 53. minutou, kdy do branky Jičína nasypali osm branek, na něž našli Jičínští jen jedinou odpověď a rázem to bylo o deset (26:16). Až do konce zápasu už tento rozdíl házenkáři Jičína stačili jen mírně upravit. Zasloužili se o to hlavně Zeman s Drbohlavem. I přes jejich snahu ale zápas skončil šestibrankovou porážkou Jičína a Dukla slavila důležité vítězství, které je vrátilo do bojů o špičku tabulky základní části.

• Nejslepší střelci domácích: Mráz 5, Polášek 5, Sviták 4
  • Nejlepší střelci hostů: Zeman 5, Skopal 4/2, Drbohlav 4
  • Sedmimetrové hody: 4/1 – 5/4
  • Vyloučení: 6 – 3
  • Rozhodčí: Bečička, Horák