Neděle, 01 Prosinec 2013 19:52

Zubří ubránili důležité body

Porážku ze Zubří nedokázali Karvinští soupeři oplatit. Porážku ze Zubří nedokázali Karvinští soupeři oplatit. Foto Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga - 13. kolo

Karviná – Zubří 26:28 (13:13)

Karviná nedokázala oplatit Zubří porážku a na domácí palubovce podlehla Valachům nakonec těsným dvoubrankovým rozdílem. V prvním poločase se oba celky prostřídaly ve vedení, v závěru poločasu se ale zdálo, že Karvinští si začnou budovat uklidňující odstup, když to pět mimut před přestávkou bylo 13:9. Šůstáček ale rychle korigoval a Horut s Doudou pak využili oslabení domácích k vyrovnání (13:13). Do vedení se Zubřané dostali poprvé ve 36. minutě (16:17), to ale ještě dokázali domácí vyrovnat. Rozhodující byl únik Valachů ve 40. minutě. Bechný s Dědkem pomohli Zubří do tříbrankového vedení, trestali vyloučení domácích a v brance je držel Orság. Dvě minuty před koncem zápasu to bylo dokonce o pět (23:28). V posledních minutách ale i házenkáři Baníku dokázali využít zuberského oslabení a Mlotek s Vančem korigovali na rozdíl dvou branek. Na vyrovnání ale nezbyl čas a navíc bojovní házenkáři Zubří bránili důležité body s nasazením života.

• Nejslepší střelci domácích: Chudoba 5/1, Vučkovič 4, Sliwka 4
  • Nejlepší střelci hostů: Horut 4, Zahradníček 4, Randýsek 3, Dědek 3
  • Sedmimetrové hody: 2/1 - 6/6
  • Vyloučení: 5 - 4
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný