Maximálně vyrovnaný duel Hranice - Plzeň

Tipgames extraliga – 4. kolo

Hranice – Plzeň 23:23 (11:16)

TVCOM logo-th

Do zápasu jsme vstupovali s odhodláním potvrdit dva body z Lovosic z předcházejícího kola, i když jsme věděli, že Plzeň nebude jednoduchým soupeřem. A ta od první minuty dokazovala, že do Hranic nepřijela prohrát. Po vyrovnaném začátku se Plzeň ujala vedení, a až do poločasu si ho také udržovala. My jsme byli v obraně nedůslední a Plzeň dohrávala své útoky trpělivě do gólů. A když Motlík v bráně Plzně chytil více střel než Kučerka v naší bráně, byli plzeňští házenkáři nabuzeni a náskok pěti gólu v poločase jim dával optimistické vyhlídky do druhého dějství utkání.

Bylo třeba v druhém poločase zabrat a poprat se o výsledek. Zásluhou zlepšené obrany, kde udával tón Radim Brož, se nám podařilo postupně dostávat soupeře pod tlak. Plzeňské střely pak nebyly přesné a tak i náš brankář to měl jednodušší. Díky střelecké potenci Zdeňka Čadry v útoku, který naskočil do druhého poločasu po svém zranění, jsme dokázali nejen dotáhnout náskok soupeře, ale dostali jsme se dokonce do vedení 23:22. My jsme měli možnost v závěru zápasu dostat se do dvoubrankového vedení, ale technickou chybou v útoku jsme se o něj připravili. Plzeňský Škvařil pak stačil ještě vyrovnat, a tak zápas skončil nerozhodně 23:23.