Sobota, 07 Prosinec 2013 18:29

Jičín přidal na své konto dva body

Triglav pojišťovna extraliga - 14. kolo - "nadační kolo"

Jičín – Karviná 24:20 (9:13)

Utkání si u lesa Řáholce (kde se domácí házenkáři představili po měsíci) rozehráli dobře házenkáři Karviné, body ale nakonec zůstaly v Jičíně. V 9. minutě sice vedli házenkáři Karviné 4:1, jen o tři minuty později sice oba celky dělila jen jediná trefa, až do přestávky si ale udržovali zásluhou Sliwky a Mlotka čtyřbrankový odstup. Stejně vysoký náskok si nesli i do šaten. Začátek druhého poločasu se ale vyvedl dobře domácím, kteří se vyrovnali s absencí zraněného Vocáska. Čurda ve 38. minutě vyrovnal na 13:13 a ve 49. minutě šli Jičínští, opíraje se o dobrou defenzivu jištěnou Veverkou, poprvé do vedení (18:17). Na to ještě Sliwka zvládal odpovídat a pět minut před koncem to pořád bylo jen o jediný gól (21:20). V závěru ale body svému celku zajistili Skopal s Králem. Ti zvládli přidat ještě tři trefy a v „nadačním“ čtrnáctém extraligovém kole tak Jičín přidal na své konto da body.

• Nejslepší střelci domácích: Skopal 10/5, Rychna 3, Krahulec 3, Král 3
  • Nejlepší střelci hostů: Mlotek S. 8, Sliwka 5, Chudoba 4/3
  • Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3
  • Vyloučení: 4 – 3
  • Rozhodčí: Pavlát, Točík