Sobota, 07 Prosinec 2013 18:45

Zasloužené dělení rovným dílem

Triglav pojišťovna extraliga - 14. kolo - "nadační kolo"

Kopřivnice – Dukla 26:26 (12:12)

Překvapení kola se odehrálo v Kopřivnici. Jeden bod tady nechala favorizovaná Dukla, což znamenalo, že Jičín bude mít po tomto kole na Duklu zase alespoň tento jeden bod v tabulce navíc. Už první poločas nabídl zajímavou podívanou. Dukla dlouho potvrzovala roli favorita a vedla až čtyřbrankovým rozdílem. O přestávce ale stejně na ukazateli svítilo vyrovnané skóre 12:12. Následně se i druhá třicetiminutovka vyvíjela dost podobně jako ta první. Tentokrát se však do vedení ve 38. minutě dostali i domácí (17:15) zásluhou Hojníka. Kopřivničtí využívali chyb Pražanů a ve 44. minutě už vedli vysoko – o pět branek (21:16). Pět minut před koncem ale tuto ztrátu dokázali Dukelští smazat (24:24) a dokonce se po Kotrčově trefě zase dostali do vedení, domácí ale hodlali rozhodně nechat alespoň bod doma. A bod zasloužený. V utkání domácí dlouho tahali za delší konec a body se tak zaslouženě dělily rovným dílem.

• Nejslepší střelci domácích: Hojník 9/5, Meca 6, Bajgar 4, Mičola 4/1
  • Nejlepší střelci hostů: Kotrč 9, Polášek 4, Rams 3/2
  • Sedmimetrové hody: 8/6 - 2/2
  • Vyloučení: 4 - 8
  • Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš