Frýdek - Místek se dere vzhůru

Ani přísný pohled a domluva od trenéra nastačily. Jičín ve Frýdku na body nedosáhl. Ani přísný pohled a domluva od trenéra nastačily. Jičín ve Frýdku na body nedosáhl. Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – 15. kolo

Frýdek – Místek – Jičín 28:22 (19:13)

Frýdek se dere vzhůru. Jen málokdo by ale asi čekal, že na konci první čtvrtiny zápasu povede nad třetím celkem tabulky, Jičínem, šestibrankovým rozdílem 11:5! A to ve 20. minutě zvyšoval Meca dokonce už na 13:6. Po zbytek poločasu usilovali Jičínští o korekci tohoto manka, to se jim ale nijak výrazněji nepodařilo. Padala spousta branek a světelná tabule o poločase ukazovala stav 19:13 pro domácí. Ve druhém poločase se ale už brankové hody nekonaly. Hra se vyrovnala, ovšem šestibrankové náskok domácích se házenkářům od Řáholce korigovat nedařilo. Král s Drbohlavem se sice o úpravu skóre pokoušeli, frýdecká tvrz ale zůstala nedobyta. Velezkušený kanonýr Petrovský doprovázený Dybou nepřipustili ani zdramatizování zápasu a utkání tak skončilo vítězstvím domácích poměrem 28:22.

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 9/6, Dyba 6, Kichner 3, Meca 3
  • Nejlepší střelci hostů: Čurda 4, Bareš 3, Drbohlav 3, Skopal 3/3
  • Sedmimetrové hody: 6/6 – 3/3
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Kosa, Švidernoch