Karviná předváděla doslova psí kusy

Karviná předváděla proti Dukle doslova "psí kusy" a nakonec brala body. Karviná předváděla proti Dukle doslova "psí kusy" a nakonec brala body. Foto Ivo Dudek

Triglav pojišťovna extraliga – 15. kolo

Karviná – Dukla 26:20 (12:12)

Na lavičce Karviné se od utkání s Duklou objevila (staro)nová postava, která by měla pomoci pozvednout nepříznivé výsledky Karviné z posledních kol. Touto postavou je trenér reprezentace Jaroslav Hudeček. Nastoupit do funkce a na úvod se poměřit s Duklou – to nebyla jednoduchá situace. Ovšem nový element na střídačce přinesl to, co se od něj očekávalo. Tým šlapal lépe, po deseti minutách hry vedli Karvinští nad Duklou o čtyři branky 6:2. Potom Dukla začala náskok domácích mírně stahovat a o přestávce bylo vyrovnáno (12:12). Druhá půle ale patřila domácím. I ti se chtěli před třemi stovkami fanoušků letos naposledy doma předvést v co nejlepším světle. Dobře mířili Chudoba, Sliwka a Užek a s výjimkou prvních tří minut poločasu, kdy šla Dukla krátce do vedení (13:15) diktovali házenkáři Baníku tempo zápasu. Deset minut před koncem vedli nad pražským sokem 23:17 a pak už jen hlídali body za vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Chudoba 8/1, Užek 6, Sliwka 5/1
  • Nejlepší střelci hostů: Polášek 5, Rams 4/3, Mráz 3
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3
  • Vyloučení: 7 - 7
  • Červená karta: ČK Drobek
  • Rozhodčí: Frieser L., Frieser B