Středa, 11 Prosinec 2013 05:46

Zlín měl na předposlední celek tabulky

Triglav pojišťovna extraliga – 15. kolo

Zlín – Přerov 30:26 (13:15))

Zlín měl na předposlední celek tabulky, Přerov, před utkáním náskok čtyř bodů. Už první vzájemné měření zvládli lépe zlínští házenkáři a od začátku středečního utkání kráčeli k zopakování svého vítězství. V 11. minutě vedli domácí ve svém posledním letošním vystoupení před svými fanoušky 4:2, potom ale Hanáci začali šlapat soupeři na paty a skóre se vyrovnalo. Ve 20. minutě Přerov po Frančíkově úspěšné sedmičce otočil skóre ve svůj prospěch a o tři minuty později už vedl tříbrankovým rozdílem! Dvoubrankové vedení si nesli hráči Přerova i do šaten, domácí se ale nehodlali na vlastním hřišti rozloučit s úspěšným postupovým rokem porážkou. Výborně zvládli nástup do druhého poločasu, ve 38. minutě vedli 18:17. To však ještě nebyl definitivní obrat, tento nepříznivý vývoj ještě dokázal Přerov na pár minut zvrátit. Konečný obrat, který nakonec vedl k vítězství Zlína, přišel ve 49. minutě a pak už drželi domácí otěže střetnutí ve svých rukou až do konce zápasu. Poslední desetiminutovku vyhráli zlínští házenkáři poměrem 7:2 a slavili tak výhru 30:26.

• Nejslepší střelci domácích: Aspiridis 7, Žůrek 5/2, Kafka 3, Pavic 3, Plšek 3, Pernica 3
  • Nejlepší střelci hostů: Hardt 6, Hastík 5, Frančík 5/2
  • Sedmimetrové hody: 5/2 – 3/2
  • Vyloučení: 2 - 5
  • Rozhodčí: Brůna, Halada