Středa, 11 Prosinec 2013 05:52

Zubří se letos opravdu nedaří

Triglav pojišťovna extraliga – 15. kolo

Brno – Zubří 28:23 (16:15)

Zubří se letos opravdu nedaří. Naopak Brno dokázalo i ve středu, že chce nejen potvrzovat, ale hlavně udržet svou příslušnost k horní šestici extraligových celků. Zubří se udrželo ve vedení jen v prvních deseti minutách zápasu. Ve 20. minutě už Valaši prohrávali rozdílem tří branek a tahali za záchrannou brzdu v podobě oddechového času. Brankáři obou stran předváděli dobrý výkon, ovšem úspěšnějším celkem byl stále domácí tým. Až v závěrečných minutách dokázalo Zubří využít oslabení Královopolských po vyloučení Dostalíka a Trifunovič s Mičkalem korigovali na poločasových 15:16 z pohledu Zubří. Ani druhý poločas se ale valašskému celku nevydařil podle představ. Naopak nejslabší chvilku, tedy spíš až příliš dlouhou chvíli, si vybrali mezi 33. a 48. minutou, když tento úsek hry prohráli poměrem 10:3 a domácí celek jim tak odskočil na šestibrankovou vzdálenost 26:20. V závěru ještě Zubří zabojovalo o korekci, jmenovitě Dědek, Kašpárek a Douda, ale utkání už bylo rozhodnuto, a tak Zubří z předposledního letošního zápasu odešlo opět bez bodů. Jediným stinným okamžikem zápasu pro domácí byly dvě červené karty, které během hry zasvítily na hřišti.

• Nejslepší střelci domácích: Hanták 9, Mičola 6, Kubis 3
  • Nejlepší střelci hostů: Zahradníček 4, Mičkal 4, Dědek 4
  • Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2
  • Vyloučení: 6 - 5
  • Červená karta: ČK Dostalík, přímá ČK Weintritt
  • Rozhodčí: Bečička, Horák