Sobota, 14 Prosinec 2013 08:43

Vítězství z nejtěsnějším možným rozdílem

Triglav pojišťovna extraliga - 16. kolo

Hranice – Lovosice 27:26 (15:17)

Nejtěsnějším možným rozdílem podlehli v sobotu odpoledne v posledním extraligovém utkání tohoto roku házenkáři Lovosic v souboji s Cementáři z Hranic. Přitom v prvním poločasem diktovali vývoj utkání právě Lovci, kteří ve 22. minutě vedli dokonce šestibrankovým rozdílem (7:13) nad házenkáři Hranic, když střelecky vynikali Jonáš s Mikem a Hesem. Už na konci prvního poločasu ale začali domácí házenkáři vysoké manko stahovat a do kabin si Severočeši nesli už jen dvoubrankové vedení. Úvod druhé půle zvládli naopak výrazně lépe házenkáři Cementu, kteří ve 45. minutě vyrovnali na 21:21. Z toho se ještě Lovosice otřepaly a znovu se vrátily do vedení, nepodařilo se jim ale soupeři dostatečně odskočit, a tak se pět minut před koncem Hranice nejen dotáhly, ale dokonce převzaly vedení 27:25. Hostujícím házenkářům se i přes obrovskou snahu v poslední pětiminutovce podařilo vsítit jediný gól, a tak nakonec díky nezvládnutému závěru zaostali za soupeřem o pouhou branku a z Hranic odjeli bez bodů, čímž umožnily Plzni vytvořit si na čele tabulky příjemný náskok.

• Nejlepší střelci Hranic: Vítězství z nejtěsnějším možným rozdílem
  • Nejlepší střelci Lovosic: Tůma 10, Rachač 6, Šíra 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 1/1 – 3/1
  • Vyloučení: 4 - 5