Sobota, 14 Prosinec 2013 09:38

Jednoznačná výhra Dukly nad FM

Devět branek vsítil v duelu s Frýdkem-Místkem Pražan Milan Kotrč. Devět branek vsítil v duelu s Frýdkem-Místkem Pražan Milan Kotrč. Autor: Ladislav Adámek

Triglav pojišťovna extraliga – 16. kolo

Dukla – Frýdek-Místek 36:26 (21:11)

Na domácím hřišti v pražské Ruzyni je to úplně jiná Dukla než na palubovkách soupeřů. A na vlastní kůži to pocítili i házenkáři Frýdku, jejichž fantasticky rozjetou mašinu Pražané nepřibrzdili, ale doslova smykem odstavili z kolejí. Už vstup do utkání byl v podání Dukly raketový – po deseti minutách zápasu vedli domácí 9:2, v 17. minutě rozdílem deseti gólů 15:5. Frýdečtí se nestačili ani rozkoukat a byl tady poločas a s ním přestávkové skóre 21:11. Druhá půle už pak byla zcela vyrovnaná, a tak o výsledku zápasu rozhodly právě úvodní minuty. Frýdku se nepodařilo desetibrankovou ztrátu za celou druhou třicetiminutovku výrazněji zkorigovat i přes snahu ostrostřelců Dyby a Petrovského, kteří nastříleli dohromady sedmnáct z šestadvaceti frýdeckých tref. Zápas tak skončil více než jednoznačnou výhrou Dukly, která se tak elegantně vyhoupla zpátky mezi nejlepších šest.

• Nejslepší střelci domácích: Kotrč 9, Piskač 7, Polášek 5
  • Nejlepší střelci hostů: Dyba 9, Petrovský 7/5, Kichner 4/1
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 9/6
  • Vyloučení: 7 - 3
  • Rozhodčí: Válek, Opava