Sobota, 14 Prosinec 2013 09:58

Absolutně jednoznačné utkání v Plzni

Triglav pojišťovna extraliga – 16. kolo

Plzeň – Přerov 35:19 (18:10)

Absolutně jednoznačně se vyvíjelo utkání v Plzni, kde místní házenkáři přivítali tým Přerova. O vítězi zápasu rozhodly v podstatě poslední tři minuty prvního poločasu, do té doby drželi Hanáci s Plzní alespoň trochu krok (13:10). Těsně před přestávkou ale během tří minut nasypali domácí házenkáři do přerovské sítě pět tref v řadě a poločasové skóre tak uzavřeli na stavu 18:10. Na začátku druhého poločasu své vedení navýšili dokonce na třináct branek, ovšem zpečetili ho opět zcela zdrcujícím finišem i v závěru druhé třicetiminutovky, kdy během závěrečných čtyř minut nasázeli do branky hostů další pětibrankovou sérií, vyprovodili tak Přerov domů s náloží šestnácti gólů 35:19 a potvrdili svou pozici na čele tabulky Triglav pojišťovna extraligy.

• Nejslepší střelci domácích: Horký 6, Tonar 5/1, Blecha 4, Linhart 4, Šindelář 4
  • Nejlepší střelci hostů: Frančík 5/1, Kozlovský 5, Hradil 2, Mužík 2
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2
  • Vyloučení: 5 - 1
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych