Ambiciózní hostující celek Karviné zvítězil

Ze zápasu Ze zápasu Autor: Deník/Dalibor Tobola

Triglav pojišťovna extraliga – 16. kolo

Kopřivnice – Karviná 30:34 (17:19)

Brankové hody a poměrně vyrovnané utkání sledovaly tři stovky diváků v Kopřivnici. Regionální derby sem přijela odehrát Karviná a proti přesvědčivému výkonu ve středečním kole nebyli Karvinští v souboji s Kopřivnicí tak úplně suverénní. I tak si ale bezpečně pohlídali vítězství. Domácí drželi taktovku utkání v rukou do 22. minuty a stavu 15:12. Potom se Kopřivničtí kanonýři pod zvýšeným tlakem hostujícího týmu na osm minut odmlčeli a Karviná otočila utkání ve svůj prospěch. Šestibrankovou šňůrou se ujala vedení (15:18) a do kabin si nesli její hráči dvoubrankový náskok. Druhý poločas byl dlouho zcela vyrovnaný, ve 42. minutě se na krátko chopili vedení 24:23 opět domácí, Baník ale další čtyřbrankovou sadou skóre znovu otočil a pak už si vedení hlídal. Vančo, Chudoba, Mlotek a Sliwka, tedy základní palebná síla Karviné byla dnes střelecky opravdu při chuti, Bajgar, Meca a Hojník s nimi ale statečně drželi krok. Pět minut před koncem se sice Kopřivnice zase dotáhla na rozdíl branky (30:31), ambiciózní hostující celek ale třemi rychlými trefami zpečetil své vítězství a domů odjel se dvěma body.

• Nejslepší střelci domácích: Meca 7, Bajgar 7, Hojník 7/2
  • Nejlepší střelci hostů: Mlotek 8/1, Vančo 7, Chudoba 7, Sliwka 7
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2
  • Vyloučení: 3 - 7
  • Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák