Ze souboje metropolí vyšla vítězně moravská

Ilustrační foto Ilustrační foto Autor: DENÍK/Drahomír Stulír

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Brno – Dukla 26:24 (12:12)

Utkání, které bylo označováno za šlágr 17. kola nejvyšší mužské soutěže naplnilo očekávání diváků. Vyrovnaný souboj o postupové pozice ve středu tabulky přinesl dramatickou podívanou, kterou si nenechalo ujít na šest set padesát diváků a další fanoušci české házené jej mohli sledovat v netradičním čase v přenosu České televize. Dlouho se zdálo, že utkání nemůže skončit jinak, než remízou. Oba týmy se prostřídaly ve vedení. Do 16. minuty na tom byla lépe Dukla (3:7), potom domácí vývoj zápasu šestibrankovou šňůrou otočili a do šaten se šlo za remízového stavu 12:12. Dobrý výkon předváděli brankáři na obou stranách – v dukelském dresu Petržala, v tom brněnském Bavlnka. Ve druhém poločase se více dařilo družstvu druhého jmenovaného gólmana. Zhruba v 50. minutě si domácí házenkáři vypracovali tříbrankový náskok po trefách Hajčmana a Hubáčka (22:19). Dukelští však hodlali dosáhnout alespoň na bod. Opakovaně se dotáhli na rozdíl jediného gólu, vyrovnat jim ale Brňané nedovolili. Naopak rozhodující šestadvacátou brankou pojistil Jihomoravanům vítězství zkušený Dostalík a ze souboje metropolí tak vyšla vítězně na moravská.

• Nejslepší střelci domácích: Hajčman 6/3, Hubáček 4, Dostalík 4, Veřmiřovský 4
  • Nejlepší střelci hostů: Mráz 82, Kotrč 5, Šůstek 5
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3
  • Vyloučení: 5 - 7
  • Rozhodčí: Opava, Válek