Tento duel skončil pro Přerov šestibrankovou porážkou

Ilustrační foto Ilustrační foto DENÍK/Jan Pořízek

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Lovosice – Přerov 32:26 (12:14)

Lovosice stále figurují v tabulce na vedoucích příčkách a klubová přezdívka Lovci se stále skloňuje mezi jmény favoritů na vítězství v soutěži. Nikdo tedy příliš nevěřil, že by si na domácí palubovce nedokázali poradit s outsiderem soutěže z Přerova. O to překvapivěji působí poločasový výsledek tohoto utkání. Do kabin si nesli dvoubrankový náskok nečekaně házenkáři Přerova. V úvodu sice domácí vedli, ve 13. minutě ale poslal do vedení tým Hanáků Hastík a Lovci až do poločasu ztrátu nesmazali. Na začátku druhého poločasu se domácí na krátko ujali vedení (18:16, 20:18), ovšem dominovat na hřišti začali až ve 48. minutě. Rozstřílel se Klimt, několika trefami přispěl Sýkora a Lovosičtí začali budovat náskok. V 51. minutě to bylo 26:24, po pětibrankové šňůře domácího celku už vzápětí 30:24 a šestibrankovou ztrátu už Přerovští nezmenšili. Slibně rozehrané utkání tak pro Přerov, který do Lovosic přijel ve středu večer s jedenácti hráči, skončilo možná až krutě vysokou šestibrankovou porážkou.

• Nejslepší střelci domácích: Klimt 8, Sýkora 5/3, Sýkora 5
  • Nejlepší střelci hostů: Frančík 7/1, Hastík 4, Hardt 4
  • Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/2
  • Vyloučení: 4 - 6
  • Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka