Ani agresivní vysunutá obrana Zlína nestačila

Házená HC Zlín – HBC Jičín Házená HC Zlín – HBC Jičín DENÍK/Jan Karásek

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Zlín – Jičín 26:29 (13:12)

Utkání nováčka s mistrem diváky příliš nenadchlo. A to jich přišlo do Zlína po loňských slibných výkonech domácích na utkání osm stovek. Diváci viděli lepší vstup do utkání ze strany hostů, kteří už v 8. minutě vedli 5:2. Pak teprve domácí vyztužili svou pověstnou obranu v čele s Pernicou a postupně korigovali skóre až na 9:9 ve 20. minutě. Když dal Kočí ve 30. minutě třináctou branku Zlína, šli nakonec domácí do šaten s jednobrankovým vedením. To si dokázali udržovat i ve druhé půli, ale jen do 38. minuty a stavu 18:17. V následujících třinácti minutách totiž dokázali Zlínští vsítit pouze dvě branky, zatímco jičínští střelci rovných deset, a tak to bylo v 51. minutě 20:26. Ani agresivní vysunutá obrana 2:4 a 3:3 na víc než korekci na rozdíl tří gólů nestačila.

• Nejslepší střelci domácích: Kafka 7, Aspiridis 5/3, Žůrek 4, Poloz 4
  • Nejlepší střelci hostů: Král 7/4, Hlava 6, Lepieš 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4
  • Vyloučení: 6 – 6
  • Červená karta: přímá ČK Skopa
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný