Frýdek slavil skvělé vítězství

Ze zápasu Ze zápasu Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Frýdek-Místek – Karviná 30:25 (17:14)

Derby regionálních i tabulkových sousedů se odehrávalo ve Frýdku. Utkání bylo pikantní tím, že v dresu mateřského SKP nastoupil do utkání jeden z nejlepších extraligových střelců Vojtěch Petrovský a i proti týmu, ve kterém ještě před sezónou působil, ukázal, co jeho střelecká pravačka dokáže. Deseti brankami přispěl k vítězství Frýdku nad Karvinou a povzbuzeni jeho střeleckým výkonem, vedli si dobře i další frýdečtí kanonýři. Ale nepředbíhejme. Průběh prvního poločasu byl poměrně vyrovnaný. Vedení si domácí začali budovat v 18. minutě a toto narostlo až do pětibrankových rozměr. Hosté sice v závěru poločasu dosáhli na korekci, mezi 43. a 47. minutou ale domácí dokázali rozhodnout o své výhře. Odskočili soupeři na 25:19 a až do závěrečného hvizdu nedovolili soupeři přiblížit se víc, než na čtyři branky rozdílu. V tradičně emotivním derby tak slavili skvělé vítězství a postup tabulkou vzhůru do horní šestky domácí.