Středa, 29 Leden 2014 23:45

Suverénní vítězství letošního roku

Ve výborné atmosféře sehráli první utkání ve zrekonstruované hale házenkáři Plzně Ve výborné atmosféře sehráli první utkání ve zrekonstruované hale házenkáři Plzně Foto Hynek Sladký

Triglav pojišťovna extraliga – 17. kolo

Plzeň – Zubří 30:16 (15:6)

Spoustu nového viděli návštěvníci zápasu mezi Plzní a Zubřím ve středu večer. Tím nejnovějším byla opravená domácí hala plzeňského Talentu a v ní téměř sedmnáct stovek (!) diváků. A ti sledovali (staro)nového muže na lavičce Valachů – Jiřího Kekrta. Ani on ale nedokázal zabránit náloži, kterou si nakonec Zuberští ze západu Čech odvezli. A ještě tento čtrnáctibrankový výprask utržili před takovou diváckou kulisou! Toto utkání bylo součástí slavnostního otevření zrekonstruované haly a domácí se hned v úvodních minutách slavnostního duelu ujali vedení (2:0, 6:2, 9:4). Valaši bojovali, na rozjeté a dobře motivované Západočechy ale neměli. Do šaten si nesli devítibrankovou ztrátu a mělo být hůř. Střelecký prapor Zubří pozvedal i ve druhé půli jen Trifunovič se Šustáčkem. Celkově Zubří ve druhém poločase vsítilo jen deset zásahů, což bylo sice zlepšení oproti první třicetiminutovce, proti kanonádě Plzně to však bylo příliš málo. Závěrečná pětiminutovka se už po rezignaci Valachů změnila v exhibici domácích a ti si před tolika fanoušky mohli vychutnat první a opravdu suverénní vítězství letošního kalendářního roku.