Sobota, 01 Únor 2014 14:45

Zasloužené vítězství Plzně v Jičíně

Triglav pojišťovna extraliga – 18. kolo

Jičín – Plzeň 15:19 (6:12)

Největší drama i nejvyšší házenkářskou úroveň sliboval šlágr kola, který se odehrál v sobotu večer před televizními kamerami. Jasně vedoucí Plzeň zavítala na palubovku třetího Jičína, který ve středečním kole nepředvedl zcela přesvědčující výkon na hřišti Zlína. O co bohatší byly na branky první dva zápasy, o to méně jich diváci viděli v Jičíně a u televizních obrazovek. Hosté hned od prvních minut ukazovali, že to s prodloužením své třináctizápasové série bez ztráty bodu myslí vážně a po sedmi minutách vedli 0:5. Přestože se domácím podařilo v dalších minutách nápor soupeře zpomalit, drželi hosté neustále solidní náskok. Po změně stran se pokoušeli Jičínští vývoj utkání alespoň zdramatizovat a snaha dosáhla kýženého cíle. V polovině druhého dějství snížili na hratelnějších 12:16, ovšem trestuhodné technické chyby je srazily zpět na zem. Zkušeně hrající házenkáři plzeňského Talentu si vedení pohlídali a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství v poměru 15:19.

• Nejslepší střelci domácích: Král 6/6, Skopal 2, Hlava 2, Kvasnička 2, Drbohlav 2
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil M. 6/1, Vinkelhofer 3, Linhart 3
  • Sedmimetrové hody: 7/7 – 1/1
  • Vyloučení: 6 - 6
  • Rozhodčí: Opava, Válek