Neděle, 02 Únor 2014 14:51

Karvinští živí naději na postup do horní šestky

Triglav pojišťovna extraliga – 18. kolo

Karviná – Brno 24:19 (12:9)

Po středečním prohraném zápase ve Frýdku nenastupovali házenkáři Karviné do domácího zápasu v dobrém rozpoložení. Dokázali se ale vybičovat k výrazně lepšímu výkonu, než byl ten v utkání proti Frýdeckým. Družstvo dobrými zásahy podpořil brankář Schams, zlepšil se útok i obranná fáze ve hře domácího celku a v prvním poločase se tak Baníku podařilo vypracovat si mírný náskok. Brno však dlouho vzdorovalo, ještě ve 22. minutě to bylo 7:7, ovšem o přestávce už celky dělily díky dobrému střeleckému výkonu Vanča tři trefy. Vstup do druhého poločasu se vydařil lépe opět Karviné, čtyřbranková šňůra znamenala navýšení náskoku a právě tato fáze hry rozhodla. Karvinští tedy tímto vítězstvím přifoukli do malého plamínku, který živí jejich naději na postup do horní šestky pro nadstavbovou část.

• Nejslepší střelci domácích: Vančo 6/1, Sliwka 5/1, Užek J. 4
  • Nejlepší střelci hostů: Dostalík 6, Mičola 4 Hanták 3, Kubis 3/1 4
  • Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1
  • Vyloučení: 8 - 6
  • Rozhodčí: Macho, Hájek