Neděle, 02 Únor 2014 16:40

Zubří před domácím publikem prohráli

Triglav pojišťovna extraliga – 18. kolo

Zubří – Lovosice 27:33 (13:15)

První nadační kolo tohoto roku a už 18. extraligové kolo ukončil zápas mezi Zubřím a Lovosicemi. Valaši se ne a ne zvednout. Vítězství do Zubří nepřinesl ani staronový kouč Jiří Kekrt. I z měření s Lovosicemi vyšli Zubřané poraženi. Krok se soupeřem Valaši udrželi do 17. minuty, potom Severočeši odskočili domácímu celku na 13:8. Ovšem do poločasu se podařilo Zubří ztrátu zkorigovat a do druhé půle tak vykračovali jen s dvougólovým mankem. Na dostřel se drželi domácí házenkáři celou třetí čtvrtinu zápasu (45. minuta 22:23), potom ale přišla rozhodující pasáž duelu – v úseku hry mezi 45. a 52. minutou nastříleli lovosičtí kanonýři do sítě domácích sedm střel, Zubřané odpověděli jen jedinou trefou a rázem za soupeřem zaostávali o šest branek. Tuto ztrátu už nedokázali ani kosmeticky upravit a před domácím publikem prohráli 27:33.

• Nejslepší střelci domácích: Bechný 8/6, Šustáček 6, Trifunovič 4
  • Nejlepší střelci hostů: Jonáš 9, Motl 6/1, Hes 5
  • Sedmimetrové hody: 7/6 – 1/1
  • Vyloučení: 1 - 5
  • Rozhodčí: Bečička, Horák