Neděle, 09 Únor 2014 05:19

Hranice v poklidu uhlídaly vítězství

Triglav pojišťovna extraliga - 19. kolo

Hranice – Zubří 30:25 (16:11)

Po prohře v Přerově nehodlal ambiciózní výběr hranického Cementu zaváhat proti dalšímu z celků z chvostu tabulky. Do zápasu proti Zubří vstoupili koncentrovaně a přesto, že v úvodu utkání viděli diváci několik neproměněných šancí na obou stranách hřiště, drželi se od prvních minut Hraničtí ve vedení a po dvaceti minutách především zásluhou přesně mířícího Konšela a Čadry vedli 9:5. Pěti až šestibrankový náskok si domácí házenkáři drželi až do přestávky. Druhý poločas byl vyrovnanější, Trifunovič s Horutem a Bechným usilovali o stažení manka, nedařilo se jim ale přiblížit se víc než na čtyři branky rozdílu (21:17). Utkání bylo velmi vypjaté, hodně se vylučovalo, Zemánek dokonce viděl červenou kartu. Domácí házenkáři přiblížení na čtyři branky rozdílu v podání Valachů dokázali potrestat a deset minut před koncem to bylo o osm (25:17). Zubřané ještě zabojovali, manko mírně zkorigovali, nezmenšili ho ale pod pět branek a Hranice tak v závěru v poklidu uhlídaly vítězství.

• Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Galus 6/2, Stržínek 5
  • Nejlepší střelci Zubří: Horut 8, Bechný 5/1, Trifunovič 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 – 2/1
  • Vyloučení: 4 – 6
  • Červená karta: (přímá ČK Zemánek)
  • Rozhodčí: Opava, Válek