Neděle, 09 Únor 2014 16:49

Dukla pomalu stoupá v tabulce vzhůru

Jakub Šindelář při střeleckém pokusu proti Ranglovi Jakub Šindelář při střeleckém pokusu proti Ranglovi Foto Václav Samek

Triglav pojišťovna extraliga – 19. kolo

Plzeň – Dukla 22:23 (10:13)

Dukla po svém propadu tabulkou šplhá vzhůru a v neděli dopoledne její znovunabytou sílu pocítili i házenkáři Plzně. Čtrnáct (!) kol trvající neporazitelnost Plzně přeťali právě dukelští házenkáři, když vedoucímu celku tabulky oplatila porážku z osmého kola. Plzeň se nedávno vrátila do své zrekonstruované haly a Talent ji otevřel vítězně, už druhé utkání na domácí palubovce jim ale nevyšlo. Diváci sledovali pohlednou a napínavou házenou, Dukla ale domácí zaskočila hned v úvodu, když se hostující házenkáři chopili v osmé minutě vedení 5:1. V 19. minutě nakrátko překlopili vedení na svou stranu domácí (9:8), ovšem čtyřbranková série v podání Kotrče, Ramse a Syřínka navrátila otěže utkání opět do rukou Pražanů a ti si do kabin nesli tříbrankový náskok. Druhý poločas byl zcela vyrovnaný, stále ale museli plzeňští házenkáři dotahovat náskok hostujícího celku. Výrazněji se prosazoval jen Milan Škvařil. Rozhodující náskok si Dukla vytvořila v 55. minutě (20:22), závěr byl nervózní, plný nepřesností a vypjatých zákroků. Domácí se rvali o každou šanci, ovšem nakonec zaostali za svými soupeři o jedinou branku. Plzeň tímto zaváháním dala šanci svým pronásledovatelům z Lovosic.

• Nejslepší střelci domácích: Škvařil M. 11/5, Blecha 2, Vinkelhöfer 2, Tonar 2
  • Nejlepší střelci hostů: Kotrč 8, Rams 5/4, Piskač 3
  • Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4
  • Vyloučení: 1 – 4
  • Rozhodčí: Bečička, Horák