Neděle, 09 Únor 2014 16:55

Karviná ze Zlína odvezla přesvědčivé vítězství

Triglav pojišťovna extraliga – 19. kolo

Zlín – Karviná 20:26 (8:11)

I karvinští házenkáři už se vzpamatovali z porážky ve Frýdku a šplhají opět vzhůru. Tentokrát si připsali dva body za vítězství ve Zlíně. Tady bylo skóre vyrovnané do 22. minuty a stavu 6:6, pak začali karvinští střelci – jmenovitě Chudoba a Vučkovič – budovat náskok pro svůj tým a do šaten šli s tříbrankovým vedením. Po čtvrthodině hry ve druhém poločase vedli hostující házenkáři už šestibrankovým rozdílem (13:19). Potom Zlín zabral a ztrátu korigoval zásluhou Kafky, Plška a Aspiridise na tři góly (16:19), Karvinští si ale okamžitě vzali jasné vedení zpět a dvě minuty před koncem to bylo dokonce o osm (17:25). V závěru sice hosté trochu polevili v tlaku a umožnili tak Bučkovi kosmetickou korekci, i tak si ale ze Zlína odvezli přesvědčivé šestibrankové vedení 26:20.

• Nejslepší střelci domácích: Kafka 5, Poloz 4, Aspiridis 3/2
  • Nejlepší střelci hostů: Chudoba 7/1, Mlotek 5, Vučkovič 4
  • Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2
  • Vyloučení: 6 - 5
  • Rozhodčí: Frieser B., Frieser L