Vyrovnanému utkání remízový výsledek sluší

Souboj Rams vs. Adamík. Souboj Rams vs. Adamík. Foto Patrik Pátek

Triglav pojišťovna extraliga – 20. kolo

Dukla – Lovosice 26:26 (11:12)

Od tohoto zápasu většina házenkářské veřejnosti očekávala napínavé utkání a kvalitní házenou a obého se diváci dočkali. Na konci utkání se ale body dělily rovným dílem, což odpovídalo dění na hřišti. Úvod zápasu ovládla Dukla. V zápase jí šlo „o víc“ než Lovosicím a od prvních minut to pražští házenkáři dávali najevo. Ve 12. minutě vedli 6:2, ve 20. minutě to bylo dokonce o pět (10:5). Lovosice jsou ale kvalitní tým, který nepřijel do Prahy dělat Dukle stafáž. Pěti brankami v řadě Chroustovský, Hes, Motl a Berka dosáhli vyrovnání na 10:10 a na cestu do kabin pak jednobrankové vedení přibalil Severočechům opět zkušený Berka. Oproti těmto dramatickým zvratům v první půli byla druhá třicetiminutovka zcela vyrovnaná, žádný z týmů si soupeře nepustil z dostřelu jedné, dvou branek. Po vítězství a dvou bodech sahali v závěru Lovosičtí, v 57. minutě vedli 26:24 po trefě Landy. Toho už ale v dresu Lovců nedokázal nikdo napodobit, hostující házenkáři se už neprosadili, zatímco do jejich sítě Dukla protlačila ještě dvě střely Kastnera a Šůstka. Vyrovnanému utkání remízový výsledek sluší, ovšem vzhledem k vyrovnanosti tabulky aktéry tohoto zápasu rozhodně netěší.