Sobota, 15 Únor 2014 21:41

Kopřivnice překvapila Brněnský celek

Triglav pojišťovna extraliga – 20. kolo

Kopřivnice – Brno 29:24 (12:10)

Výsledek utkání v Kopřivnici nakonec vůbec neodpovídal papírovým předpokladům a očekáváním. Druhé vítězství v této sezóně vybojovali Kopřivničtí v zápase proti sedmému Brnu. Domácím se vydařil vstup do zápasu, po dvaceti minutách hry vedli 10:4 a i přes mohutnou korekci skóre v podobě pětibrankové šňůry ze strany Brna udrželi náskok až do přestávky. Dvou až čtyřbrankový odstup si tým Frýdku tažený Ondřejem Mecou, Jiřím Gřesem, Jiřím Mičolou a Hojníkem udržoval i ve druhé půli. Osm minut před koncem zápasu to sice zásluhou Tomáše Mičoly v královopolském dresu bylo jen o gól (21:20), potom ale přišla opět série střel Kopřivnických, kterým se tak podařilo znovu soupeři odskočit (26:21) a bezpečný odstup už uhlídali domácí až do konce. Zápas tak skončil za stavu 29:24 pro Kopřivnici, která tak začala stahovat bodovou ztrátu na předposlední Přerov.

• Nejslepší střelci domácích: Hojník 7/1, Gřes J. 5, Meca O. 5
  • Nejlepší střelci hostů: Kubis 5/1, Dostalík 5, Hajčman 5
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1
  • Vyloučení: 4 - 4
  • Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka