Rychlá a agresivní házená v Zubří

Tipgames extraliga – 4. kolo

Zubří – Lovosice 24:21 (11:9)

TVCOM logo-th

Rychlá a agresivní házená se dnes hrála v Zubří, kam zavítaly ze severu Čech Lovosice. V první patnáctiminutovce byla hra vyrovnaná, čtyřgólová šňůra domácích na konci první čtvrtiny pak dostala Lovosické pod tlak. Proti Kylíškovi se střelecky dařilo především levému křídelníku Mičkalovi, pravou stranu si však zkušený gólman hlídal. Kolem 20. minuty nedokázalo Zubří využít početní převahu a tak se Lovosice v naplněné zuberské hale stále držely na dostřel jedné až dvou branek. Zranění Ondřeje Miky a Mičkala donutila trenéra Miku zamíchat sestavou. Rozjeté Lovosice pak domácí museli brzdit přitvrzenou obranou. První poločas tak přece jen Zubří uzavřelo s dvoubrankovým náskokem. Na konci první popřestávkové desetiminutovky dělil oba soupeře jen jediný gól 13:12. Ve 44. minutě Šuma technickou střelou vyrovnal na 15:15. Motl ale dneska neměl úplně svůj den a jeho branky Lovosicím chyběly. V posledních minutách si udržovali i zásluhou skvěle chytajícího Maliny Zubřané tříbrankové vedení a zápas dovedli k vítěznému konci.

• Nejslepší střelci domácích: Nejlepší střelci Zubří: Bechný 7/3, Hanták 4, Jurka 4
  • Nejlepší střelci hostů: Nejlepší střelci Lovosic: Škvařil 3, Kolomazník 3, Havlát 3, Chroustovský 3/1
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1
  • Vyloučení: 2 - 3
  • Rozhodčí: Opava, Válek