Sobota, 15 Únor 2014 21:55

Frýdek-Místek je k nezastavení

Vojtěch Hečko při jednom ze svých střeleckých pokusů. Vojtěch Hečko při jednom ze svých střeleckých pokusů. Foto Zdeněk Šrubař

Triglav pojišťovna extraliga – 20. kolo

Frýdek-Místek – Zlín 29:20 (16:12)

Frýdek-Místek je k nezastavení, po řadě favoritů to pocítili i házenkáři Zlína, kteří odešli ze vzájemného měření poražení devítibrankovým rozdílem. Domácí hráči si je pustili nejblíže k tělu ve 22. minutě, kdy Zlín upravil skóre ze stavu 11:6 na 11:10, přičemž tuto korekci vystřílel Zlínu Kafka. Už o přestávce byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový, po devíti minutách hry ve druhém poločase to bylo o osm (22:14). Aspirids s Kafkou se sice pokusili o korigování manka (24:18), pět minut před přestávkou to bylo ale zase už o devět (27:18). Petrovský střelecky opět zářil, podporovali ho Kichner s Dybou. Vítězství Frýdku bylo zcela jednoznačné a Frýdek se tak zdá být jedním z nejžhavějších adeptů na účast v horní šestce.

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 11/1, Kichner 6/1, Dyba 6
  • Nejlepší střelci hostů: Aspiridis 7/6, Kafka 7, Poloz 2, Pavic 2
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6
  • Vyloučení: 3 – 8