Neděle, 23 Únor 2014 17:49

Jičín dovedl utkání do vítězného konce

Triglav pojišťovna extraliga – 21. kolo

Přerov – Jičín 25:33 (15:15)

Ani Jičín neměl před utkáním v Přerově jistotu účasti v horní šestce, jeho házenkáři tak rozhodně měli o co bojovat. Jejich výkon na palubovce předposledního celku, který toto své utkání musel přesunout do haly v Litovli, tomu ale příliš neodpovídal a ve druhé čtvrtině zápasu byli Východočeši stále o krok za Přerovem. Poločasové vyrovnání zajistil Jičínu Čurda a do druhého poločasu se tak vstupovalo za stavu 15:15. Ve druhé půli se Jičínu vedlo lépe a ve 40. minutě Bareš s Kolcem poslali Jičínské do vedení 21:17, ve 45. minutě to bylo dokonce o sedm (18:25). Přerov ještě bojoval o stažení manka a zdramatizování utkání, Jičín ale nehodlal dovolit Hanákům návrat do souboje o body a v poklidu dovedl utkání do vítězného konce.

• Nejslepší střelci domácích: Hradil 8/4, Frančík 5, Veřmiřovský 5/1
  • Nejlepší střelci hostů: Král 7/4, Čurda 8, Kolc 6
  • Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4
  • Vyloučení: 3 – 1
  • Rozhodčí: Králíček, Letev