Sobota, 01 Březen 2014 18:12

Kvasnička přesným zásahem zajistil výhru Jičína

Triglav pojišťovna extraliga – 22. kolo

Jičín – Zubří 23:22 (11:10)

Valachům se letošní sezóna vůbec nevyvedla, ovšem i tak dokázali být Zubřané nevypočitatelní, a tak přestože byli házenkáři Jičína před zápasem papírovými favority, rozhodně nesměli Zubří podcenit. O body z tohoto utkání se museli nakonec Východočeši bát až do konce. Domácí vstoupili do utkání proti devátému celku tabulky poměrně dobře, nejprve si vypracovali vedení 3:1, které v dalších minutách úvodního poločasu navýšili až na rozdíl pěti branek 10:5. Závěr první třicetiminutovky ale Jičínští nezvládli, vlastními technickými chybami a malým důrazem v obraně umožnili Zuberským vrátit se zpět do zápasu a ti toho využili ke korekci na poločasových 11:10. Ve druhé půli drama vrcholilo. Hosté se v šesté minutě ujali poprvé vedení 13:14. V poslední čtvrtině zápasu domácí znovu otočili a drželi nejtěsnější náskok. Dvě minuty před koncem srovnal hostující Přikryl na 22:22, definitivní tečku však napsal nejlepší střelec domácích Kvasnička, jenž svým šestým přesným zásahem stanovil na konečných 23:22.

• Nejslepší střelci domácích: Kvasnička 6, Král 4/1, Naimann 4
  • Nejlepší střelci hostů: Trifunovič 8/1, Šlachta 3, Přikryl 2, Mičkal 2, Bechný 2, Václav 2
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1
  • Vyloučení: 1 – 5
  • Červená karta: ČK Trifunovič
  • Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák