Neděle, 02 Březen 2014 18:35

Frýdek podal definitivní přihlášku do bojů o medaile

Triglav pojišťovna extraliga – 22. kolo

Frýdek-Místek – Lovosice 30:26 (12:14)

Frýdek-Místek podal definitivní přihlášku do bojů o medaile. Před domácím publikem a televizními kamerami ustáli frýdečtí házenkáři i při absenci kanonýra Petrovského tlak a díky podařené druhé polovině utkání nakonec oslavovali vítězství a účast v soubojích horní šestky. První třetina zápasu Frýdku vůbec nevyšla. Domácí házenkáři byli pod tlakem a zkušený lovosický tým toho dokázal využít. Lovci v 16. minutě vedli 9:4! Ještě před přestávkou se ale Dybovi s Kichnerem podařilo manko korigovat a do šaten šli domácí jen s dvoubrankovou ztrátou. Do druhého poločasu vstoupili Frýdečtí živější, odvážnější a důraznější. Věděli, že na hřišti musí nechat všechno už jen pro to, že by to v případě neúspěchu bylo pro ně poslední opravdu důležité utkání sezóny. Třetí čtvrtinu utkání vyhrál Frýdek-Místek 10:3 a ve 46. minutě to tak bylo 22:17. Frýdecká křídla dokázala využít několika chyb Lovosických a rychlými brejky je trestala. V 54. minutě se sice ještě Lovci přiblížili na rozdíl dvou tref, samotný závěr ale Frýdek zvládl a nakonec tak slavil skvělé vítězství a zakončení základní části soutěže mezi nejlepšími šesti.

• Nejslepší střelci domácích: Dyba 10/3, Mynář 5, Klaban 5
  • Nejlepší střelci hostů: Motl 7, Landa 5, Jonáš 4/1
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný