Sobota, 15 Březen 2014 11:50

Frýdek nakonec podlehl Lovosicím

Napětí na lavičce Lovců během zápasu s Frýdkem Napětí na lavičce Lovců během zápasu s Frýdkem Foto Patrik Pátek

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba o 1. - 6. místo - 1. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 23:21 (12:13)

Frýdek to měl při vykročení do nadstavby opravdu těžké – do Lovosic přijelo pouze osm hráčů do pole a dva brankáři. Přesto Frýdek nakonec podlehl Lovosicím jen dvoubrankovým rozdílem. Hostující házenkáři měli výrazně lepší vstup do utkání. V 8. minutě se sice rozkoukali na vlastní palubovce i Lovci a rychle vyrovnali (4:4), pak se však Frýdečtí i kvůli četným vyloučením domácích házenkářů drželi ve vedení o branku či dvě a jednobrankový náskok měli na svém kontě i o přestávce. Pyško dělal Lovcům problémy i ve druhém poločase a Frýdek si i nadále udržoval vedení. Vyrovnání se podařilo Landovi ve 37. minutě a o dvě minuty později poslal poprvé v utkání do vedení domácí Motl. Lovosicím se podařilo odskočit na rozdíl tří branek, Frýdku, který neměl velkou možnost střídat, začaly docházet síly. V 53. minutě Frýdek zkusil dokonce hru bez brankáře, ztrácel tři branky na bodový zisk, Lovosice ale už držely otěže utkání v rukou a pohlídaly si alespoň dvoubrankové vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Klimt 6, Landa 3, Hes 3, Motl 3/1
  • Nejlepší střelci hostů: Dyba 6, Strack 4, Mynář 3
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1
  • Vyloučení: 8 - 3
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný