Sobota, 15 Březen 2014 11:56

Přerov ubránil nejtěsnější možné vítězství

Triglav pojišťovna extraliga – o 7. – 12. místo – 1. kolo

Brno – Přerov 28:29 (12:16)

Brno skončilo spolu s Karvinou těsně před branami postupu do bojů o medaile. V prvním kole nadstavby se tak poměřili Královopolští s předposledním Přerovem. Právě Hanáci se hned na začátku nadstavby chopili šance a rozhodně nehodlají zůstat tím, komu v ruce zbude sestupový Černý Petr. Ve vedení byli házenkáři Přerova hned od první trefy ve 2. minutě a Brno po celé utkání muselo dotahovat až šestibrankovou ztrátu, během poločasové přestávky zaostávali Jihomoravané za soupeřem o čtyři branky. I ve druhé půli si Přerov udržoval na Brňany bezpečný náskok, jeho hráči trestali chyby domácí obrany. V 53. minutě ale bylo vše jinak, ze sedmimetrového hodu vyrovnal Kubis na 26:26 a závěr tak sliboval drama. V napínavých posledních minutách ale udrželi nervy na uzdě lépe Přerované, kteří v poslední minutě s vypětím všech sil ubránili nejtěsnější možné vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Hubáček 8, Hanták 6
  • Nejlepší střelci hostů: DHardt 10, Veřmiřovský 7
  • Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4
  • Vyloučení: 3 – 6
  • Rozhodčí: Bečička, Horák,