Neděle, 23 Březen 2014 23:08

Plzeň odskočila svému pronásledovateli

Vypjaté utkání mezi Plzní a Lovosicemi.. Vypjaté utkání mezi Plzní a Lovosicemi.. Foto Patrik Pátek

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 1. – 6. místo – 2. kolo

Plzeň – Lovosice 30:28 (19:13)

Utkání v Plzni bylo vyrovnané jen v prvních pěti minutách a do stavu 2:2. Střelecky vynikal Milan Škvařil, jehož tým záhy vedl po čtyřbrankové šňůře 6:2 a deset minut před přestávkou 14:7. Do šaten si nesli Západočeši šestibrankové vedení. První půle tak byla jasně v režii Plzně, do druhé půle ukonejšení výrazným šestibrankovým náskokem pustili Západočeši Lovosice, které pak domácí hráče výrazně přehrávaly. Ve 40. minutě už ztráceli hosté jen dvě branky (22:20) a vzápětí utkání dospělo do dramatické koncovky, kdy se skóre tahalo o jednu, dvě branky. Už už to vypadalo, že Lovci podporovaní hlasitým fanklubem dosáhnou v tomto utkání alespoň na bod, Talent ale podržel i přes zranění skvěle chytající Motlík. Dobrý výkon podávali na druhé straně i Adamík se Šálkem, ovšem Plzeň si vítězství pohlídala. Finiš Severočechů přišel pozdě, o vítězství rozhodl první poločas a Plzeň po vítězství 30:28 odskočila svému lovosickému pronásledovateli na čele tabulky na vzdálenost čtyř bodů.

• Nejslepší střelci domácích: Škvařil M. 10/2, Linhart 7, Škvařil J. 4
  • Nejlepší střelci hostů: Jonáš 8, Motl 6/3, Hes 5, Berka 5
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3
  • Vyloučení: 5 – 2
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný